انتخاب جراح مناسب کاشت مو، مهم‌ترین چیزی است که قبل از انجام کاشت مو باید به آن توجه کنید. هیچ‌چیزی مهم‌تر از یک جراح واجد شرایط نیست چون بدون چنین جراحی، کاشت مو، کاشت ابرو، کاشت مژه و ... موفقیت‌آمیز نخواهد بود. اگر می‌خواهید زیر تیغ جراحی بروید باید مطمئن باشید که تیم مناسبی انتخاب کرده‌اید، از شرکت توریستی پزشکی  گرفته تا کلینیک و جراحی که انتخاب می‌کنید.

امروزه بسیاری از کلینیک‌ها تکنیسین‌ها را به‌عنوان جراح یا پزشک معرفی می‌کنند و گاهی این جراحان آن‌گونه که معرفی می‌شوند نیستند. این مسئله می‌تواند مشکلات جدی به وجود بیاورد چون افراد فاقد صلاحیت جراحی‌هایی را انجام می‌دهند که به اندازه کافی برای آن آموزش ندیده‌اند در نتیجه شما را به خطر می‌اندازند.

باید تحقیق کافی به عمل آمورید تا مطمئن شوید که با متخصصان آموزش‌دیده و باتجربه کار می‌کنید.

قبل از انتخاب جراح باید 5 نکته مهم را در نظر بگیرید:

  • آیا جراح، باتجربه است؟

هیچ‌چیز مهم‌تر از تجربه نیست. قبل از اینکه اجازه دهید جراح کاری انجام دهد، مطمئن شوید که مدت زیادی است که به این کار مشغول است و جراحی‌های موفقی روی افراد دیگر داشته است. این یکی از دلایل مهمی است که ثابت می‌کند جراح واجد شرایط است. تحقیق کنید که این جراح خودش روی چند بیمار کار کرده است و چند جراحی موفق داشته است. درباره سابقه کار این جراح و مدت‌زمانی که در این کار بوده است، تحقیق کنید. باید بدانید که این جراح چند سال کار کرده است حتی اگر آموزش رسمی هم دیده باشد. این، تنها رأی است که می‌توانید مطمئن شوید که به موش آزمایشگاهی تبدیل نخواهید شد.

  • آیا می‌توانید عکس‌های قبل و بعد کار جراح را ببینید؟

از جراح بخواهید که عکس‌های قبل و بعد کارهایش را به شما نشان دهد. با این کار دید خوبی نسبت به کاری که انجام داده است پیدا خواهید کرد و می‌فهمید که چقدر در کارش مهارت دارد. جراحی‌هایی که روی افراد دیگر انجام شده همیشه بهترین راه برای اثبات قابلیت فرد است پس حتماً عکس‌های قبل و بعد جراحی‌های این جراح را ببینید. با دیدن این عکس‌های می‌توانید بفهمید که این جراح گزینه ایده‌آلی برایتان هست یا نه و آیا بر کارش مسلط است یا نه یا شاید بهتر است جراح دیگری پیدا کنید.

  • آیا بخش نظرات درباره جراح را مشاهده کرده‌اید؟

امروزه، اعتبار آنلاین، همه‌چیز است. یکی از بهترین مکان‌ها برای به دست آوردن اطلاعات خوب درباره جراحی که برای انتخاب مد نظر گرفته‌اید، محیط آنلاین است. اگر جراح وب‌سایت دارد که معمولاً همه جراحان دارند، حتماً به آن مراجعه کنید تا نظرات مشتریان دیگر را بخوانید. علاوه بر آن باید صفحات شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را هم بخوانید تا بیشتر درباره‌شان بدانید. شبکه اجتماعی، یکی از بهترین مکان‌ها برای دستیابی به اطلاعات عمیق‌تر درباره افراد است. تعاملات آن‌ها با افراد که ممکن است مشتریانشان هم باشند در شبکه اجتماعی، راه خوبی تصمیم‌گیری درباره اعتماد کردن یا نکردن به آن‌هاست.

  • جراح چقدر صلاحیت دارد؟

مدارک مربوط به مدارج تحصیلی و رزومه جراح را بخواهید. این مسئله بسیار مهم است چون شما نمی‌توانید بدون گذراندن دوره‌های آموزشی جراح شوید. این جراح کجا آموزش‌دیده و در چه دانشگاهی تحصیل کرده است؟ قابلیت‌ها و صلاحیت‌های او چیست؟ چه تجربه‌ای پشت این صلاحیت‌هاست؟ این‌ها پرسش‌هایی است که قبل از انتخاب جراح باید بپرسید. همچنین درباره هزینه جراحی هم سؤال کنید. قیمت یک پزشک معمولاً بالاتر است.

  • در صورت امکان با بیماران قبلی جراح صحبت کنید

با این کار احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و دقیقاً می‌دانید که باید انتظار چه چیزی را داشته باشید. بیمارانی را که به دست این جراح، عمل شده‌اند پیدا کنید و با آن‌ها صحبت کنید. چنین افرادی واقعاً بهترین موقعیت را برای ارائه نظر درباره آنچه شما باید درباره جراحی که قصد انتخاب او را دارید، دارند. چون آن‌ها قبلاً تجربه جراحی با او را داشته‌اند می‌توانند بگویند که او گزینه خوبی هست یا نه.

باید بدانید که علاوه بر جراحی که احتمالاً می‌خواهید انتخاب کنید، باید درباره شرکت توریستی پزشکی که برای برنامه‌ریزی سفر پزشکی‌تان و مرتبط کردنتان با کلینیک استخدام کرده‌اید هم تحقیق کنید. باید مطمئن باشید که با شرکتی کار می‌کنید که فقط به منافع شما فکر می‌کند. اطمینان از انتخاب شرکت توریستی پزشکی مناسب، اولین قدم برای اطمینان از یافتن جراحی واجد شرایط است.